Oro baliono konstrukcija

/Oro baliono konstrukcija
Oro baliono konstrukcija2018-05-05T20:11:06+00:00

Karšto oro balionas – tai daugelio metų technologinės aviacijos evoliucijos rezultatas. Nors iš pirmo žvilgsnio balionai atrodo tokie patys kaip ir prieš šimtą metų, tačiau jų komponentai, tai pažangūs technikos įrenginiai, užtikrinantys saugius skrydžius.

Bendra balionu struktūra

Įprastas 3-4 keleivius talpinantis oro balionas (2200m3) yra maždaug 20m aukščio ir 17m skersmens. Jis susideda iš Kupolo, Degiklių bei Krepšio. Oro baliono kilimas kontroliuojamas kaitinant orą krepšio viduje. Atitinkamai, norint žemėti, oro temperatūra mažinama kurį laiką nekaitinant, arba išleidžiant jį pro vožtuvą esantį kupolo viršuje.

Krepšys

Tai vieta, kur stovi keleiviai. Įprastas krepšys yra maždaug 1,1m aukščio, ir 1,2m pločio. Jis gaminamas iš vytelių, kurios sugeria nusileidimo smūgį. Krepšio konstrukcija sutvirtinama metalo trosais, kurie įpinami į krepšį, bei jais prepšys tvirtinamas prie kupolo.

Degikliai

Degikliai yra baliono širdis, jų pagalba kaitinamas oras dėl ko skrydis tampa įmanomas.
Degikliai yra maždaug 150 kartų galingesni nei dujinė viryklė namuose. Degikliai visada yra dvigubo kuro bei ugnies padavimo, tam, kad sutrikus vienam komponentui, kitas leistų tęsti skrydį. Degikliams reikalingos dujos (suskystintos naftos dujos) paduodamos iš dujų balionų, kurie pritvirtinti krepšio kampuose.

Baliono konstrukcija